Центар E8 и UG „Connecting people“  је организовао тренинг за вршњачке едукаторке на теме родно заснованог насиља од 08. до 10. фебруара 2016. године у Малом клубу Дома омладине у Панчеву. Овакви тренинзи представљају интерактивне обуке које се организују у неформалном окружењу коришћењем метода вршњачке едукације. Тренинг се састоји од едукативних радионица које се баве темама као што су: род и пол, родне улоге, насиље, сексуално насиље, етикетирање, моћ и односи, изражавање властитих осећања и друге. Ригидне родне улоге и друштвене норме често идеализују различите форме понашања које доводе младе у ризик, те је увођење родних улога у приступ превенцији насиља међу младима важно јер показује да је насилно понашање стечено и да се стога може променити. Тренинге за вршњачке едукаторе на локалу организују Центар E8 и UG „Connecting people“ из Панчева у оквиру пројекта ”The Gender Roles, Equality, Advocacy and Transformation (GREAT) in Serbian society” (GREAT)  који реализује Центар Е8 уз подршку Global Women, Peace and Security Initiative – U.S. Department of State. Тренингу су присуствовале и активно учествовале и ученице наше школе:
1. АНДРИЈАНА СИМОНОВИЦ
2. СОФИЈА СТОЈИЛОВИЋ