Тим за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школа, у складу са одлукама Кризног штаба за сузбијање заразне болести Covid-19  и стручним упутствима за организацију образовно-васпитног рада је донео:

1. Одлуку о неопходности употребе заштитне маске за све запослене, укључујући и особе које су потпуно вакцинисане против Covid-19 и особе које су прележале Covid-19, имајући у виду доминантну трансмисију делта варијанте  SARS-CoV-2 и код особа које су претходно прележале ову болест и код вакцинисаних особа.
  2. Тим препоручује употребу заштитне маске за све ученике и све време током боравка у школи сем кад ученик из здравствених разлога не може да носи маску, што потврђује стручним мишљењем лекара специјалисте одговарајуће гране медицине.