У првом полугодишту ове школске године ученици наше школе учествовали су на више
спортских такмичења и постигли одличне резултате.

Стрељаштво

На Општинском такмичењу у стрељаштву, одржаном 12. октобра, екипа наше школе освојила је друго место. Чланови екипе били су Стефан Кешишјан 4-4, Марко Новоселац 4-4 и Филип Мутавџић 4-4, а ментор им је била професорка Славица Марјановић.

Стони тенис

Стонотенисери наше школе Душан Лаковић 3-3, Стефан Вујовић 3-6 и Андреја Милчић 3—3 учествовали су на Општинском такмичењу које је одржано 18. октобра 2022. На челу екипе био је професор Милоје Марковић.

Кошарка

Наши кошаркаши освојили су друго место на општинском нивоу такмичења, одржаном 14. новембра у Панчеву. Ученици који су се такмичили су Никола Брајовић 2-5, Дамљан Станишић 2-5, Алекса Ракита 3-4, Милан Петровић 3-4, Огњен Станишић 3-5, Небојша Остојин 4-3 и Мирослав Милосављевић 4-3, а вођа екипе био је професор Лазар Дејановић.

Баскет 3 на 3

Општинско такмичење у баскету 3 на 3 одржано је 21. 11. у Панчеву. Ученици наше школе освојили су прво место и тако се пласирали на Окружно такмичење у Алибунару, 6. децембра. Освојено је треће место. Екипа је била у саставу Небојша Остојин 4-3, Алекса Ракита 3-4, Милан Петровић 3-4, Мирослав Милосављевић 4-3. Тим је предводио професор Лазар Дејановић.

Школски тим у баскету 3х3

Пливање

На Општинском такмичењу у пливању, одржаном 28. новембра у Панчеву, ученици су остварили следеће резултате: Никола Минић 1-4 освојио је треће место у пливању леђним стилом, а Виктор Нађ 2-4 друго место у истој дисциплини. Лазар Аврамовић 1-4 и Данијел Келемен 3-1 освојили су прва места у пливању делфин стилом, док је Немања Лукић 1-6 заузео друго место пливајући прсним стилом. Миа Пољак 2-1 и Алекса Чанковић 3-4 били су први у дисциплини краул. Екипу је оформила и предводила професорка Славица Марјановић.

Одбојка

Тим наше школе, који су чинили Никола Стокић 3-4 (капитен екипе), Милош Симичић 1-2, Михајло Стевановић 1-5, Војкан Луковић 1-4, Душан Влаховић 1-6, Марко Ковачевић 1-1, Страхиња Танев 1-2, Немања Јовић 1-2, Никола Јованов 2-5 и Милош Ђорђевић 2-5, представљао нас је на Општинском такмичењу у одбојци, одржаном 14. децембра 2022. у Панчеву. Поразили су екипе осталих школа без изгубљеног сета, што је показало сигурност игре наших одбојкаша под притиском и обезбедило им пласман на Окружно такмичење.

Овај ниво такмичења одржан је 16. децембра у Вршцу, а екипа је поновно остварила успех победивши домаћине и екипу из Алибунара и тако успела да се пласира на Међуокружно такмичење у Београду. На овом такмичењу су се борили против Зрењанинске гимназије и наша екипа је поражена након што су освојили сет 25:21, остваривши резултат 2:1 који им је обезбедио треће место на табели. Ментор одбојкашког тима била је професорка Славица Марјановић.

Честитамо свим ученицима на постигнутим разултатима!

Тијана Велиновић 1-2
Ања Пешић 1-2