Током школске 2023/2024 ученици 2-1, 2-2, 2-4 и 4-2 са професоркама Јасном Бошковић, Милицом Сувачаров и Данком Мириловић учествовали су на Etwinning пројекту „Poducation: Learning through Sounds“, чији је оснивач професорка Јасна Бошковић. Школе партнери у пројекту су из Италије, Грчке, Србије, Македоније, Турске, Шпаније.

Прављење подкаста постаје све популарније средство за дељење информација и идеја на интернету. Примењујући знања и вештине стечене на апликативним софтверима, веб дизајну, математици ученици су унапредили своје вештине комуницирања, истраживања, тимског рада креирајући и уређујући подкасте. Кроз бројне конференције, ученици су међусобно делили знања и искуства, комуницирали и унапређивали енглески језик, учили о безбедности путем ИТ подкаста, методама шифрирања, правили сопствене шифре, креирали 3Д моделе робота и започели занимљиве приче из својих градова. Једну од конференција је водио ИТ стручњак, у форми подкаста о различитим ИТ пословима. Завршна конференција је садржала презентацију радова ученика и квиз са питањима из заједничких прича које су формирали. Финални производ пројекта су веб странице настале на сајту школе. Ученици су били одушевљени радом на пројектним задацима, конференцијама, успоставили су нова пријатељства, упознали многобројне алате, обележили Дан сигурности на Интернету и Европски дан Etwinningа.