Look Before You Leap – Safer Internet Day – 6/2/2018

image3

Cilj projekta Look Before You, koji se sprovodi u okvirima eTwinning platforme, je podsticanje učenika da  putem proučavanja različitih aspekata bezbednosti upotrebe interneta aktivno učestvuju u promociji pozitivnih vrednosti i skretanju pažnje na negativne strane digitalnog okruženja u kome se svakodnevno nalaze.

image2

Proteklog meseca, 6. februara, na svetski dan bezbednosti na internetu u našoj školi je održana zajednička video konferencija učesnika u ovom projektu iz Italije, Grčke i Srbije. Konferencije je bila usmerena na uspostavljanje komunikacije, ali i promociju zajedničkih aktivnosti koje se uz međusobno uvažavanje sprovode u sigurnom okruženju eTwinning platforme.

image1

Pravila ponašanja na internetu, igra gluvih telefona koja opisuje proces izmene informacija i njihovog značenja, diskusija o značaju postavljanja različitih sigurnih lozinki za svaki nalog, kviz o elektronskoj bezbednosti, promišljanje o načinima na koji se ljudi predstavljaju na internetu kroz razmatranje njihovih kretanja u onlajn okruženju, ali i upotrebe i tumačenja slika koje se postavljaju na različitim socijalnim mrežama samo su neke od aktivnosti koje su započete na ovom događaju. Nastavak aktivnosti postavljen je i realizuje se u okviru ovog projekta putem pravljenja objava, postera, video i audio materijala namenjenih različitim ciljnim grupama, koje je potrebno usmeriti da kritički razmišljaju i razumno osmišljavaju vreme i prostor koji koriste na internetu.

image4