У оквиру пројекта Интеркултурална комуникација и сарадња, усмереног на промоцију интеркултуралности и међунационалне и међуетничке толеранције и уважавања, група ученика и професора Електротехничке школе „Никола Тесла“ од 16. до 17. октобра била је гост економско-техничке школе „Вашвари Пал“ у Сегедину.

Циљ ове посете било је изграђивање и унапређивање културних вредности и схватање њихове разноврсности кроз упознавање са културним наслеђем суседне земље, њеним језиком, образовним институцијама.
Пројекат је реализован уз помоћ Покрајинског секретаријата за образовање, прописе, управу инационалне мањине – националне заједнице, са идејом да се награде ученици који су на републичким такмичењима освајали награде, одлични ученици који су презентовали школу у разним ваннаставним активностима, одлични ученици националних мањина, професори који су се истакли својим радом.
У његовој реализацији учествовало је 13 ученика и 6 професора.