Sajam obrazovanja „Putokazi” u Novom Sadu, koji se organizuje u saradnji s Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, Pokrajinskom vladom i Gradom Novim Sadom, pružio je priliku učenicima naše škole da prisustvuju ovoj trodnevnoj manifestaciji kao posetioci, ali i kao domaćini.
Maturanti naše škole posetili su štandove srednjih škola i visokoškolskih ustanove na teritoriji Novog Sada i Vojvodine, upoznali se sa pojedinostima nastavnih planova i programa za koje su zainteresovani i videli kako u praksi izgledaju aktivnosti koje izabrane škole sprovode u cilju podsticanja razvoja svesti o neophodnosti celoživotnog učenja kroz upotrebu informaciono-komunikacionih tehnologija.
Na štandu Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije predstavnici naše škole su posetiocima sajma prikazali neke od redovnih i vannastavnih aktivnosti, koje se u cilju promocije i odgovora na izazove modernog obrazovanja, kreiraju i sprovode u praksi.
Učenici drugog razreda IT smera su zainteresovanim posetiocima sajma prikazali neke od aktivnosti projekta Look Before You Leap, koji se u okviru eTwinning platforme bavi aktuelnim pitanjima sigurnosti učenika na internetu.
Maturanti naše škole sa smera za elektrotehničare multimedija su prikazali virtuelni svet edMondo u kojem su sa učenicima iz Italije u okviru eTwinning projekta Perfect – Edmondo Fab Coding Scratch kreirali svoj virtuelni svet Guam.
Održana je radionica “Moj (pravi) identitet” koja se kroz upotrebu interaktivne prezentacije bavi pitanjima različitih tumačenja informacija koje postavljamo na društvenim mrežama i podstiče učenike da temeljnije razmišljaju o svojoj bezbednosti i kreiranju korisnog onlajn identiteta.